Sandbox: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 59: | Line 59: | ||
[[File:Grade V2.jpg|130px|Grade V]] | [[File:Grade V2.jpg|130px|Grade V]] | ||
|- | |- | ||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
|- style="vertical-align:top;" | |||
| style="height:100px; width:100px; text-align:left;" | A | |||
| style="height:100px; width:100px; text-align:center;" | B | |||
| style="height:100px; width:100px; text-align:right;" | C | |||
|- style="vertical-align:middle;" | |||
| style="height:100px; width:100px; text-align:left;" | D | |||
| style="height:100px; width:100px; text-align:center;" | E | |||
| style="height:100px; width:100px; text-align:right;" | F | |||
|- style="vertical-align:bottom;" | |||
| style="height:100px; width:100px; text-align:left;" | G | |||
| style="height:100px; width:100px; text-align:center;" | H | |||
| style="height:100px; width:100px; text-align:right;" | I | |||
|} | |} | ||
Revision as of 17:32, 27 February 2021
AAST Renal Injury Scale
| Grade | Description | Image | CT Example |
| I |
|
||
| II |
|
||
| III |
|
||
| IV |
|
||
| V |
|
| A | B | C |
| D | E | F |
| G | H | I |

